• Przelewy24

  Przelewy24

Wymiana Oryginalnej Baterii BM-62 Hammer Energy 2

Ocena 

Bateria jest jednym z newralgicznych elementów każdego telefonu. Od jej sprawności zależy komfort użytkowania smartfonu. Niestety, z biegiem czasu każda bateria traci swoją wydajność. Wraz z rosnąca liczbą cykli ładowania, zmniejsza się jej pojemność i czas zasilania urządzenia. Rowiązaniem może się okazać wymiana baterii w smartfonie Hammer Energy 2. Wydawać by się mogło, że jest to prosta i szybka do wykonania czynność. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Wymiana baterii we współczesnych smartfonach to skomplikowana operacja, wymagająca fachowej wiedzy, umiejętności oraz profesjonalnych narzędzi.

 • czas naprawy: 1 dzień
 • bateria w 100% NOWA i oryginalna
 • gwarancja: 6 miesięcy
 • otrzymujesz paragon lub fakturę vat23
 • Warunek konieczny - szybka ekranu nie może być zbita
 • W przypadku jeśli uszkodzimy ekran podczas otwierania telefonu, wymiana ekranu na ekran oryginalny demontaż (używany) jest w cenie.
220,00 zł
Brutto
Ilość

Opis

Jak wygląda naprawa?

1. Dokonaj zakupu usługi serwisowej na naszej stronie.

2. Spakuj bezpiecznie telefon.

3. Dołącz na kartce najważniejsze informacje:

 • adres do odesłania telefonu
 • numer kontaktowy
 • ewentualne inne usterki, które podejrzewasz
 • ewentualne hasło do blokady ekranu

4. Następnie zamówiony przez nas Kurier DPD odbierze od Ciebie przesyłkę.

5. Pokrywasz tylko 1 koszt Kuriera DPD w 2 strony - 20 zł.

5. Po otrzymaniu przesyłki 1-3 dniach roboczych odeślemy naprawiony telefon.

Dlaczego potrzebna jest wymiana baterii w Hammer Energy 2?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Kiedy zauważasz że musisz coraz częściej ładować swój telefon, aby móc z niego normalnie korzystać, wskazuje to na możliwy problem z baterią. Oczywiście nie jest to jedyna przyczyna. Jeśli telefon jest stosunkowo młody, ma nie więcej niż 2 lata, może się okazać że zbyt krótki czas działania baterii jest wynikiem źle skonfigurowanych ustawień. Działające w tle energochłonne aplikacje, ekran ustawiony na maksymalną jasność, to tylko jedne z kilku najczęstszych przyczyn zbyt krótkiego czasu działania baterii. Wyłączenie poszczególnych programów lub zmiana trybu zasilania na bardziej energooszczędny, może przynieść oczekiwany efekt w postaci wydłużenia czasu pracy na jednym ładowaniu.

Co jeśli jednak wymiana baterii w smartfonie Hammer Energy 2 jest koniecznością?

Jeżeli pomimo wykonania wyżej wymienionych czynności czas pracy na baterii nie uległ wydłużeniu, nie pozostaje nic innego jak wymiana baterii na nową. Czy jest to skomplikowana czynność, czy jednak można ją wykonać samodzielnie? Większości osób wymiana baterii w smartfonie kojarzyć się będzie ze zdjęciem tylnej klapki, wyjęciem starego akumulatora i włożenie w jego miejsce nowej baterii. Oczywiście to wszyskto prawda, ale tylko dla strarszych modeli telefonów. We współczesnych modelach wymiana baterii jest znacznie bardziej pracochłonna i skomplikowana. Wymaga wiedzy technicznej, znajomości budowy urządzeń, a także dysponowania specjalistycznymi narzędziami.

Jak w praktyce wygląda wymiana baterii w Hammer Energy 2?

1. Rozklejenie obudowy smartfona

Bateria w telefonie Hammer Energy 2, podobnie jak w wielu innych, jest na stałe zamocowana wewnątrz obudowy. Notabene, sama obudowa jest ściśle ze soba sklejona, co ma poprawić jej wytrzymałość, nadać urządzeniu większą sztywność, a jednocześnie klej uszczelnia urządzenie, chroniąc je przed penetracją wilgoci. Aby móc dostać się do wnętrza smartfonu, niezbędne jest rozklejenie całej obudowy. To bardzo precyzyjne zadanie, wymagające maksimum ostrożności. Obudowa smartfona Hammer Energy 2 jest bardzo ściśle spasowana. Do łączenia obu elementów wykorzystano niezwykle silny klej. Rozłączenie obu elementów polega na stopniowym podważaniu obudowy, poprzez umieszczenie w szczelnie dedykowanego narzędzia. Składa się ono z płaskiego ostrza, które przecina warstwę kleju, oddzielając oba elementy od siebie.

2. Wymiana baterii w smartfonie – wyklejenie

Kiedy już dostaniemy się do wnętrza obudowy telefonu, nie pozostaje nic innego jak wyjąć z niej baterię. Jednak po raz kolejny okazuje się, że w praktyce jest to znacznie trudniejsze. Bateria wewnątrz Hammer Energy 2 również jest wklejona. Jej wyjęcie wymaga starannego i bardzo precyzyjnego przecięcia warstwy mocnego kleju. Aby nie doszło do uszkodzenia elementów elektronicznych, należy postępować z niezwykle dużą ostrożnością i dokładnością. Jedno nieuważne draśnięcie ostrza noża, może doprowadzić do przecięcia ścieżek na płycie głównej. W takim przypadku wymiana całego elementu może wielokrotnie przekroczyć koszt wymiany baterii. Kiedy już odkleimy baterię w Hammer Energy 2, należy odłączyć od niej przewody zasilające, a w jej miejsce zamontować nowy akumulator. On również powinien zostać osadzony na kleju i w identyczny sposób podłączony przewodami do urządzenia.

3. Zamknięcie obudowy smartfona

Ostatnim etapem naprawy będzie sprawdzenie, czy zasilanie działa prawidłowo. Warto włączyć telefon i poczekać na uruchomienie. Kiedy odbędzie się ono bez problemowo, sprawdźmy czy telefon działa bez zarzutu. Jeśli nasz Hammer Energy 2 nie sprawia żadnych problemów, możemy przystąpić do ponownego założenia obudowy. Pojawia się jednak pytanie – należy to zrobić tylko na wcisk, czy również użyć kleju? Zalecana przez producenta technologia naprawy nie pozostawia żadnych wątpliwości. Ponowne założenie obudowy zawsze powinno wykorzystywać nową warstwę kleju. Zapewnia to wnętrzu ochronę przed działaniem wilgoci.

Samodzielna wymiana baterii w Hammer Energy 2 – co może pójść nie tak?

Czytając powyższą instrukcję, sporo osób może odnieść wrażenie że tylko ostrzegamy na zapas, a wymiana baterii w smartfonie jest łatwiejsza, niż się wydaje. Nie chemy nikogo straszyć, ale sami widzieliśmy na własne oczy telefonu, których właśicicele podjęli się karkołomnego zadania, jakim jest wymiana baterii na własną rękę. Czym może się to skończyć? Jakie konsekwencje może za sobą pociągnąć próba wymienienia baterii, bez dysponowania właściwymi narzędziami i umiejętnościami?

 • Zniszczenie obudowy Hammer Energy 2 – nie wiedząc jak rozkleić dwa elementy obudowy telefonu, może dojść do sytuacji w której jeden z nich zostanie złamany lub poważnie wyszczerbiony. Jest to konsekwencją posługiwania się przypadkowymi narzędziami oraz brakiem wiedzy o tym, w których miejscach znajduja się zatrszaski. Ich wyłamanie sprawi, że klapka nie będzie mogła być solidnie osadzona i będzie się odkształać. Przez szczeliny do wnętrza Hammer Energy 2 może przedostawać się woda, kurz oraz inne zanieczyszczenia. W

 • Uszkodzenie płyty głównej – siłowe wyjmowanie baterii z wnętrza Hammer Energy 2 również może się źle skończyć. Bateria jest przyklejona do obudowy lub elementów płyty głównej. Podważając ją, możemy trwale uszkodzić jeden z elementów elektroniki. Jeśli dojdzie do tego i obwody zostaną przerwane, telefon całkowicie może odmówić posłuszeństwa. W tym przypadku również okaże się że wymiana baterii w smartfonie jest droższa niż zakup nowego urządzenia. Jeśli nie chcesz do tego dopuścić, oddaj telefon do profesjonalnego serwisu.

 • Uszkodzenie ekranu dotykowego – wydawać by się mogło że wymiana baterii w Hammer Energy 2 nie może zagrażać ekranowi dotykowemu. Kolejny błąd. Jeśli będziemy wykonywać taką naprawę na źle przygotowanym podłożu, to uszkodzenie, zarysowanie, a nawet pęknięcie ekranu jest bardzo pradwopodobne. Dlaczego? Kiedy telefon będzie ułożony w czasie naprawy ekranem do dołu, na twardej i nierównej powierzchni, to powstają na nim duże naprężenia. Mogą one doprowadzić do tego, że wyświetlacz pęknie i opórcz wymiany baterii, będzie nas czekać również wymiana ekranu.

Ile trwa wymiana baterii w Hammer Energy 2?

W większości przypadków wymiana baterii w smartfonie jest wykonywana od ręki. Dotyczy to tych przypadków, w których posiadamy części zamienne na magazynie. Zawsze staramy się utrzymać dużą dostępność części zamiennych, tak aby móc na miejscu wymienić baterię w każdym modelu telefonu. Czas takiej naprawy zwykle nie przekracza jednej godziny. W tym czasie mogą Państwo udać się na miasto coś zjeść, wykonać szybkie zakupy lub poczekać w naszym serwisie. W przypadku, kiedy wymiana baterii w smartfonie wymaga dopiero jej sprowadzenia od dystrybutora, czas naprawy może zająć do kilku dni. Zdarza się to jednak bardzo rzadko. W większości przypadków akumulatory posiadamy na miejscu.

Czy wymiana baterii w smartfonie odbywa się na oryginalnych częściach?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. I tak, i nie. To zależy od naszego klienta. Posiadamy w ofercie zarówno oryginalne baterie do Hammer Energy 2, prosto od producenta, jak również ich tańsze zamienniki. Oryginalne baterie z pewnością mają znacznie wyższą jakość wykonania oraz żywotność. Niestety ich cena również w wielu przypadkach jest równie wysoka. Część naszych klientów woli zatem świadomie założyć w telefonie tańsze zamienniki, zdając sobie sprawę że inwestowanie dużych pieniędzy w używany smarton, nie zawsze jest uzasadnione ekonoicznie. Oczywiście zawsze rzetelnie informujemy klientów o tym, jakie baterie są do ich dyspozycji, czy są to oryginały czy zamienniki, a także ile kosztują, jakie mają wady i jakie zalety.

Wymiana baterii w Hammer Energy 2 – czy zawsze jest potrzebna?

W pewnych przypadkach okazuje się, że klient zgłaszający chęć wymiany baterii w smartfonie, wcale nie musi tego robić. Jeden z takich przypadków to osoba, która przyniosła do serwisu Hammer Energy 2, twierdząc że bateria jest uszkodzona i trzeba ją wymienić na nową. Klient zapytany o objawy tej usterki, stwierdził że baterii nie da się naładować. Zabraliśmy się zatem do rozbierania telefonu. Wymontowaliśmy z niego baterię i podłączyliśmy do urządzenia diagnostycznego. Okazało się że bateria może być w ten sposób naładowana i rozładowana, bez żadnych dodatkowych problemów. Dało nam to do myślenia, że usterki należy szukać w innym miejscu. Pierwsze podejrzenia padły na gniazdo ładowania. W Hammer Energy 2 jest ono szczególnie mocno narażone na uszkodzenia i wyłamania. Naprężenia powstające podczas wkładania i wyjmowania końcówki ładowarki sprawiają, że gniazdo może się poluzować w stykach. Kiedy do tego dojdzie, obwód ładowania zostaje przerwany. Po zdiagnozowaniu tej usterki okazało się, że wymiana baterii w smartfonie wcale nie jest konieczna. Zamiast tego wykonana została naprawa uszkodzonego gniazda ładowania. Wlutowaliśmy nowe gniazdo, wykonaliśmy testy i ponownie zamocowaliśmy dotychczasową baterię. Na końcu założyliśmy obudowę i oddaliśmy zadowolonemu klientowi naprawiony telefon. W tym przypadku okazało się że łączny koszt naprawy wyniósł zaledwie kilkadziesiąt złotych i trwał niespełna jedną godzinę. Zadowolenie klienta było dla nas najlepszą nagrodą.

Zawsze sprawdzamy czy wymiana baterii w smartfonie jest konieczna

Jeżeli i Państwo podejrzewają, że w Waszym telefonie trzeba wymienić baterię na nową, warto zgłosić się z tym problemem do nas. Nie wymieniamy baterii w ciemno, na życzenie klienta. Uważamy się za profesjonalistów i jesteśmy zdania, że to na nas ciąży obowiązek zdiagnozowania usterki. Zawsze sprawdzamy baterie pod kątem prawidłowego działania. Wykorzystujemy do tego celu dedykowane testery. Jeśli bateria ma sprawność mieszczącą się w normie, rozpoczynamy posuzkiwania innych możliwych przyczyn problemu. Tak jak w wyżej opisanym przykładzie, może nim być wyłamane gniazdo ładowania. Naprawa uszkodzonego elementu bardzo często jest wielokrotnie tańsza niż koszt zakupu nowej baterii oraz jej założenie. Jeśli chcecie się przekonać, czy w waszym Hammer Energy 2 potrzebna jest wymiana baterii, warto skontaktować się z nami. Wykonamy bezpłatną diagnozę, która da odpowiedź na pytanie w czym tkwi problem zasilania lub ładowania. Do jego usunięcia wykorzystamy całą swoją wiedzę, doświadczenie oraz posiadany sprzęt techniczny wraz z umiejętnościami pracowników.

Szczegóły produktu

Opis

Rodzaj produktu
Oryginalny
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Wymiana Oryginalnej Baterii BM-62 Hammer Energy 2

Wymiana Oryginalnej Baterii BM-62 Hammer Energy 2

Bateria jest jednym z newralgicznych elementów każdego telefonu. Od jej sprawności zależy komfort użytkowania smartfonu. Niestety, z biegiem czasu każda bateria traci swoją wydajność. Wraz z rosnąca liczbą cykli ładowania, zmniejsza się jej pojemność i czas zasilania urządzenia. Rowiązaniem może się okazać wymiana baterii w smartfonie Hammer Energy 2. Wydawać by się mogło, że jest to prosta i szybka do wykonania czynność. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Wymiana baterii we współczesnych smartfonach to skomplikowana operacja, wymagająca fachowej wiedzy, umiejętności oraz profesjonalnych narzędzi.

 • czas naprawy: 1 dzień
 • bateria w 100% NOWA i oryginalna
 • gwarancja: 6 miesięcy
 • otrzymujesz paragon lub fakturę vat23
 • Warunek konieczny - szybka ekranu nie może być zbita
 • W przypadku jeśli uszkodzimy ekran podczas otwierania telefonu, wymiana ekranu na ekran oryginalny demontaż (używany) jest w cenie.
Napisz swoją opinię
15 innych produktów w tej samej kategorii:

Marka: Serwis myPhone

Wymiana Mikrofonu Hammer ENERGY 2

Recenzje: 0

Są takie elementy w smartfonie, których brak czyni urządzenie bezużytecznym. Do tych elementów z pewnością można zaliczyć mikrofon. Jak wskazuje nazwa, jest to część służąca do rozmów telefonicznych i internetowych. Miniaturowy mikrofon w smartfonie Hammer ENERGY 2 znajduje się w dwóch miejscach: w górnej oraz dolnej części obudowy. Tak tak, to nie...

Cena 150,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Serwis myPhone

Wymiana Głośnika Rozmów Hammer Energy 2

Recenzje: 0

Głośnik rozmów jest jednym z newralgicznych elementów każdego telefonu. Od jego sprawności zależy komfort użytkowania smartfonu. Niestety, z biegiem czasu Głośnik rozmów w Hammer Energy 2 należy wymienić. We współczesnych smartfonach to skomplikowana operacja, wymagająca fachowej wiedzy, umiejętności oraz profesjonalnych narzędzi. Nie ryzykuj i zaufaj...

Cena 150,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Serwis myPhone

Wymiana Wyświetlacza LCD Szybki Ekranu Hammer Energy 2

Recenzje: 0

Współczesne smartfony są coraz większe. W ślad za dużym rozmiarem urządzenia, podążają oczywiście odpowiadające mu rozmiary ekranu. Pozwalają one na jednoczesną prezentację wielu informacji na ekranie, ale jednocześnie czynią urządzenie bardziej narażonym na uszkodzenia mechaniczne. W tym miejscu dowiesz się jak przebiega wymiana wyświetlacza LCD w Hammer...

Cena 250,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Serwis myPhone

Wymiana Baterii i Obudowy Gumy Hammer Energy 2

Recenzje: 0

Bateria jest jednym z newralgicznych elementów każdego telefonu. Od jej sprawności zależy komfort użytkowania smartfonu. Niestety, z biegiem czasu każda bateria traci swoją wydajność. Wraz z rosnąca liczbą cykli ładowania, zmniejsza się jej pojemność i czas zasilania urządzenia. Rowiązaniem może się okazać wymiana baterii w smartfonie Hammer Energy 2....

Cena 250,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Serwis myPhone

Wymiana Gniazda Ładowania USB myPhone Hammer Energy 2

Recenzje: 0

Jednym z najważniejszych elementów każdego telefonu jest gniazdo ładowania. W większości przypadków jest to gniazdo typu USB. Oznacza to, że bateria urządzenia może być ładowana przy pomocy ładowarki podłączonej do gniazdka elektrycznego lub bezpośrednio do laptopa lub power banka. W zależności od marki i modelu telefonu, gniazdo ładowania USB może być...

Cena 150,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: Serwis myPhone

Wymiana Głośnika Dzwonka Buzzera Hammer Energy 2

Recenzje: 0

Głośnik dzwonka buzzer jest jednym z newralgicznych elementów każdego telefonu. Od jego sprawności zależy komfort użytkowania smartfonu. Niestety, z biegiem czasu Głośnik dzwonka buzzer w Hammer Energy 2 należy wymienić. We współczesnych smartfonach to skomplikowana operacja, wymagająca fachowej wiedzy, umiejętności oraz profesjonalnych narzędzi. Nie...

Cena 170,00 zł
Więcej
W magazynie