• Przelewy24

    Przelewy24
Naprawa telefonów po zalaniu
Serwis telefonów po zalaniu |  MKGSM.PL

Naprawa telefonów po zalaniu

Jak naprawić smartfon po zalaniu?

Smartfony towarzyszą nam niemal cały czas w ciągu doby. Bardzo często ulegają zalaniu, np. wpadając do wody lub po długotrwałej ekspozycji na deszcz. I choć nie zawsze w takiej sytuacji ulegają natychmiastowemu zepsuciu, należy niezwłocznie oddać sprzęt do profesjonalnego serwisu. W jaki sposób osuszyć telefon i dlaczego nie powinno się tego robić na własną rękę?  

Dlaczego nie osuszać samodzielnie?

Samodzielne osuszanie smartfonu przy pomocy domowych sposobów to popularna praktyka. Wśród najczęściej stosowanych rozwiązań można wymienić:

  • Położenie na kaloryferze – nie tylko nie osuszy urządzenia, ale wysoka temperatura może mu zaszkodzić. Mocno rozgrzany grzejnik może nawet doprowadzić do stopienia się tworzywa sztucznego. Para wodna, zamiast wydostać się z urządzenia, dociera do wszystkich szczelin.
  • Suszenie suszarką – podobnie jak w przypadku suszenia na kaloryferze, para wodna dotrze do wszystkich przestrzeni, a drobiny wody doprowadzą do korozji metalowych elementów. Skutki nie muszą być widoczne od razu, czasami pojawiają się po kilku, a nawet kilkunastu tygodniach. 
  • Włożenie do pojemnika z ryżem – jest to jeden z największych mitów. Właściwości higroskopijne ryżu są zbyt małe, aby usunąć wodę z urządzenia. Co więcej, pył może dostać się do wnętrza smartfonu. 

Wszystkie trzy sposoby są nie tylko nieskuteczne, ale również szkodliwe dla urządzenia. O wiele lepszym rozwiązaniem jest niezwłoczne wyłączenie smartfonu i oddanie go do profesjonalnego serwisu. Jednym z polecanych miejsc jest serwis MKGSM.PL, który znajduje się w Krakowie. 

Osuszanie smartfonu w serwisie 

Osuszanie smartfonu w serwisie polega na dokładnym pozbyciu się wody z wnętrza urządzenia. Zwykle przebiega w trzech etapach:

    • Demontaż – rozłożenie telefonu na czynniki pierwsze, aby dokładnie usunąć wilgoć. Jest to bardzo ważne, gdyż smartfon jest dosyć szczelny i osuszenie go bez rozłożenia na części byłoby bardzo trudne. 

    • Czyszczenie płyty głównej – usuwanie skutków korozji, zwłaszcza w przypadku urządzeń, które zostały zalane już jakiś czas temu i nie były właściwie osuszone. We wnętrzu mogą znajdować się nie tylko produkty korozji, dlatego także składniki wytrącone z wody.

    • Kontrola – testowanie, czy smartfon został przywrócony do normalnego stanu po osuszeniu, oczyszczeniu i wymienieniu uszkodzonych elementów. 

Dopiero po przejściu właściwych testów sprawności, smartfon może być oddany do rąk właściciela. Naprawa zalanego urządzenia w serwisie to nie tylko natychmiastowe przywrócenie jego sprawności, ale także gwarancja – na minimum 3 miesiące.

Należy pamiętać, że czas ma tutaj ogromne znaczenie. Telefony po zalaniu mają zawsze wysoki priorytet i są naprawiane w pierwszej kolejności. 

Zapraszamy serdecznie

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz