Naprawa Tableta Lenovo Tab M10
Posted by      02/15/2020 09:21:37     Blog - Nasze Naprawy    0 Comments
Naprawa Tableta Lenovo Tab M10

Serwis tabletów - Tablet Lenovo Tab M10

Każdy dzień w naszej pracy przynosi nam nowe wyzwania i niespodzianki. Jedno z ciekawszych zdarzeń w ostatnim czasie, to wizyta zasmuconego rodzica i jego syna. Przyszli oni do naszego serwisu z grobowymi minami. Widząc ich twarze, od razu podejrzewaliśmy że problem jest poważny. Przeczucie nas nie myliło. Bez słowa wyjaśnienia, położyli na ladzie swój tablet. Był to niezawodny i popularny tablet Lenovo TAB M10. Chłopak w wieku około 10 lat pokazał paluszkiem na gniazdo ładowania i zaraz po tym się rozpłakał. Musimy przyznać, że pierwszy raz spotkaliśmy się z taką reakcją. Jak się niebawem okazało, poniekąd uzasadnioną.

Naprawa tabletów – wymiana gniazda ładowania

Szybki rzut oka na tablet pozwolił nam rozpoznać rodzaj usterki. Wyłamane gniazdo ładowania. Było to gniazdo USB typ C. Na pozór jedna z wielu tego rodzaju usterek. Uspokoiliśmy rodzica i jego dziecko, zapewniając że usterka nie jest poważna i bez trudu naprawimy tablet. Po tych słowach uśmiech wrócił na twarz dziecka, a my zrozumieliśmy jak odpowiedzialna spoczęła na nas rola. Nie mogliśmy zawieść jego zaufania!

Tablet Lenovo TAB M10 – usterka poważniejsza, niż się wydawało

Pełni wiary w swoje siły, rozebraliśmy tablet na części pierwsze. Wtedy naszym oczom ukazała się niemiła niespodzianka. Usterka, która na pierwszy rzut oka była klasycznym wyłamaniem gniazda ładowania, okazała się poważniejsza niż sądziliśmy. Wraz z gniazdem, wyłamane zostały ścieżki lutownicze z płyty głównej. W jednym momencie naprawa bardzo mocno się skomplikowała. To co miało być szybką wymianą uszkodzonego gniazda na nowe, które posiadamy na stanie, przerodziło się w precyzyjną i skomplikowaną pracę. Wiara naszego małego Klienta w nasze umiejętności dodała nam sił. Nie mogliśmy zrezygnować z tego zlecenia. Z zapałem zaczęliśmy poszukiwać tutoriali do wykonania tej naprawy i postępując zgodnie z nimi, doprowadziliśmy ja do szczęśliwego końca. Uśmiech zadowolonego dzieciaka i szczęśliwego rodzica był dla nas największą nagrodą tego dnia. 

Share This Post :