Naprawa Samsung Galaxy A40 A405
Posted by      02/13/2020 16:46:05     Blog - Nasze Naprawy    0 Comments
Naprawa Samsung Galaxy A40 A405

Wymiana zbitego ekranu lcd w SAMSUNG Galaxy A40

Miło jest nam przedstawić historię, która skończyła się happy endem. Jednak na początku nie było to takie oczywiste. W nasze ręce trafił Samsung Galaxy A40 z uszkodzonym ekranem. Było to uszkodzenie mechaniczne, polegające na zbiciu matrycy. W takim przypadku jedyna opcja naprawy to wymiana uszkodzonego ekranu na nowy. Niby nic trudnego, problemem jednak jest dostępność oryginalnych części zamiennych. Nie są ani one tanie, ani łatwo osiągalne. 

Zrezygnowana klientka odwiedziła nas, bezradnie rozkładając ręce. Była wcześniej w 3 innych serwisach i w każdym usłyszała dokładnie to samo. Nie mają takiej części, aby móc ją wymienić. My również nie posiadaliśmy jej na stanie. Ale czy na pewno? 

Tego samego dnia dotarła do nas paczka z uszkodzonymi telefonami, tzw. dawcami. Regularnie poszukujemy na allegro i olx perełek – czyli niesprawnych telefonów sprzedawanych za małe pieniądze. Traktujemy je właśnie jako dawców, wyjmując z nich potrzebne części zamienne w dobrym stanie. Taki sposób pozyskiwania części do naprawy jest znacznie szybszy, tańszy oraz odbywa się z korzyścią dla środowiska. 

Nasza paczka nie została jeszcze rozpakowana, co też szybko zrobiliśmy. Dobrze pamiętaliśmy, że powinien się w niej znajdować jeden Galaxy A40 z uszkodzoną płytą. Tak również było. Szybki rzut oka na ekran wystarczył nam, aby się przekonać że jest on w doskonałym stanie. Znajdowało się na nim jeszcze szkło ochronne. Bez zbędnej zwłoki wymontowaliśmy sprawny ekran z niesprawnego telefonu i dokonaliśmy wymiany w telefonie klientki. Cała naprawa nie zajęła nam więcej niż 3 kwadranse. 

Po godzinie wróciła do nas klientka, nie wierząc że jej telefon udało się naprawić. Zadowolenie widoczne na jej twarzy, kiedy usłyszała że naprawa się powiodła, jest naprawdę trudne do opisania. W tym miejscu warto jeszcze zaznaczyć, jakie inne naprawy wykonujemy.

Naprawa Samsung Galaxy A40 – lista obsługiwanych usterek

  • wymiana zbitej szybki dotykowej
  • wymiana gniazda usb
  • wymiana gniazda słuchawkowego hf
  • wymiana baterii 
  • wymiana głośników
  • naprawa przycisków
  • czyszczenie po zalaniu.

Share This Post :