Naprawa Lenovo P2
Posted by      02/08/2020 09:49:18     Blog - Nasze Naprawy    0 Comments
Naprawa Lenovo P2

Serwis Telefonów - Lenovo P2

Telefony marki Lenovo cieszą się duża popularnością w Polsce. Duży wpływ ma na to cena i stosunkowo dobre parametry techniczne. Jedną z większych zalet jest oczywiście podwójne gniazdo kart SIM, czyli tzw. dual sim. Model Lenovo P2 już nie pierwszy raz gościł w naszym serwisie. Jaka tym razem usterka go do nas sprowadziła?

Naprawa gniazda USB w Lenovo P2

Problem taki sam, jak w przypadku dziesiątek innych modeli smartfonów. Niesprawne gniazdo USB. Awaria tego typu objawia się problemami z naładowaniem baterii lub podłączeniem innych urządzeń lub akcesoriów, np. monopada. Do uszkodzenia gniazda USB dochodzi na skutek drgań i wibracji, powstających podczas wkładania i wyjmowania końcówki ładowarki. Usterka jest częstym zjawiskiem i teoretycznie nie sposób jej uniknąć w dłuższej perspektywie czasu. Można zmniejszyć ryzyko wystąpienia takiej awarii, poprzez delikatniejsze wkładanie końcówki ładowarki, nie jest to jednak metoda o 100% skuteczności.

Wlutowanie gniazda USB w płytę główną

Naprawa zakończyła się sukcesem. Na swoim koncie mamy ich już dziesiątki. W większości przypadków ich przebieg jest identyczny. Polega na usunięciu starego gniazda i wlutowaniu nowego. Konstrukcja Lenovo P2 jest pod tym względem wyjątkowo prosta, co przemawia na korzyść szybkości i kosztów przeprowadzenia takiej naprawy. Nasz klient już po 90 minutach mógł odebrać naprawiony telefon i cieszyć się łatwością podłączania ładowarki.

Jakie inne naprawy Lenovo P2 wykonujemy?

Wymiana gniazda USB nie jest jedyną naprawą, którą możemy wykonać w takich urządzeniach. Usuwamy również szereg innych usterek, takich jak wymiana mikrofonu, wymiana ekranu wyświetlacza lcd, wymiana głośnika. Wszystkie prace przeprowadzamy z największą starannością, korzystając z wysokiej jakości części zamiennych. Daje to Państwu gwarancję, że naprawiony telefon jeszcze przez długi czas będzie służyć tak jak należy, bez ryzyka wystąpienia awarii tego samego elementu.

Share This Post :