Naprawa Nokia 7 Plus
Posted by      02/18/2020 08:32:03     Blog - Nasze Naprawy    0 Comments
Naprawa Nokia 7 Plus

Naprawa gniazda ładowania w Nokia 7 Plus 

Gdybyśmy mieli wskazać jeden z najtrudniejszych w naprawie telefonów, na pewno byłaby to Nokia 7 Plus. Na pierwszy rzut oka, smartfon ten niczym szczególnym się nie wyróżnia z tłumu innych urządzeń, ani również nie zdradza, jak skomplikowana może być jego naprawa. Tymczasem mieliśmy okazję niedawno się przekonać, ile pracy trzeba włożyć w przywrócenie mu sprawności.

Naprawa gniazda ładowania w Nokia 7 Plus 

Problem zgłoszony przez klienta dotyczył niedziałającego gniazda ładowania. Standard – tak sądziliśmy. Szybko się okazało, że naprawa zajmie nam znacznie więcej czasu, niż początkowo zakładaliśmy. Dlaczego? W odróżnieniu od większości smartfonów dostępnych na rynku, w których wystarczy rozdzielić obudowę, aby dostać się do wnętrza, Nokia 7 Plus korzysta z rzadko spotykanego patentu, jakim jest wklejany ekran LCD. Od samego początku wyznaczyło to plan działania, wg którego byliśmy zmuszeni podążać:

Jak naprawialiśmy gniazdo ładowania w Nokii 7 Plus?

    1. Czasochłonne wyklejanie ekranu LCD. Należało to robić stopniowo, podgrzewając małe fragmenty ekranu, tak aby go nie uszkodzić zbyt mocnym odginaniem i ciągnieciem.

    2. Wymiana płytki USB wraz z gniazdem ładowania.

    3. Ponowne wklejenie ekranu i złożenie telefonu w całość.

Jak nie trudno się domyślić, najbardziej czasochłonnym zajęciem było wyklejanie ekranu. Cała naprawa telefonu zajęła nam 2 dni. Opierając się jednak na swoim doświadczeniu i umiejętnościach, udało nam się wszystkie prace przeprowadzić bez najmniejszych uszkodzeń. Do rąk klienta trafiła naprawiona Nokia 7 Plus z działającym gniazdem ładowania.

Jeżeli i Państwo posiadają telefon wymagający takiej lub innej naprawy, zapraszamy do naszego serwisu. Specjalizujemy się naprawie telefonów trudno rozbieralnych i sklejanych. 

Inne naprawy w Nokii 7 Plus, które wykonujemy to: 

    • wymiana wyświetlacza, 

    • wymiana zbitej szybki, 

    • wymiana mikrofonu, 

    • wymiana głośników, 

    • wymiana baterii, 

    • naprawa przycisków, 

    • czyszczenie po zalaniu. 

Share This Post :