Serwis Telefonów - Motorola G4
Posted by      02/01/2020 10:03:57     Naprawy    0 Comments
Serwis Telefonów - Motorola G4

Serwis Telefonów - Motorola G4

Motorola Moto G4 to smartfon, który debiutował dobrych kilka lat temu. Z uwagi na solidną budowę i łatwą obsługę, telefon cieszy się dużą popularności wśród wielu osób. W ostatnim czasie zgłosiła się do nas jedna z takich osób, zasmucona faktem że jej telefon się popsuł. Problem polegał na braku możliwości ładowania. Rozładowana bateria nie dawała się w żaden sposób naładować, a kiedy już udało się uzyskać połączenie z ładowarką, trwało to tylko chwilę. Nie możność uruchomienia urządzenia sprawiła, że właściciel postanowił wymienić baterię na nową. To również nie dało oczekiwanych rezultatów. Zrezygnowany, zgłosił się z urządzeniem do naszego serwisu.

Diagnoza problemu ładowania w Motorola G4

Pierwszym wykonanym krokiem było podłączenie urządzenia do ładowania. Widząc problem z zasilaniem, od razu nabraliśmy podejrzeń że winnym jest gniazdo ładowania. Szczęśliwie dla właściciela, jesteśmy jednym z nielicznych serwisów w Krakowie, które posiada takie gniazdo na stanie. Zabraliśmy się zatem do pracy. Rozebraliśmy urządzenie na części pierwsze i dokonaliśmy wymiany uszkodzonego gniazda na nowe. To oczywiście rozwiązało problem, przywracając pełną możliwość ładowania baterii za pomocą kabla ładowarki. Przed złożeniem telefonu oczyściliśmy go jeszcze z kurzu i pyłu. Efektem tego była lepsza praca głośnika, z którego ponownie zaczął się wydobywać czysty dźwięk bez szumów i trzasków. Naprawiony telefon klient mógł odebrać już po 2 godzinach od zgłoszenia usterki. Było to naprawdę ekspresowe tempo naprawy, które szczerze ucieszyło właściciela Motoroli G4.

Dlaczego gniazdo ładowania zostało uszkodzone?

Niestety jest to jedna z popularniejszych usterek, które mogą wystąpić w niemal każdym modelu smartfona. Do mechanicznego uszkodzenia gniazda ładowania, dochodzi najczęściej w czasie podłączania kabla ładowarki. Wciskanie końcówki na siłę lub jej wyciągnie pod kątem, powoduje uszkodzenie styków lub całkowite wyłamanie gniazda z płyty głównej telefonu.

Share This Post :

Śledź nas na Facebooku