Serwis Tabletów - Samsung TAB E T560
Posted by      01/19/2020 19:31:56     Naprawy    0 Comments
Serwis Tabletów - Samsung TAB E T560

Serwis Tabletów - Samsung Galaxy Tab E T560

Jednym z urządzeń, które w ostatnim czasie pojawiło się na naszym stole serwisowym był tablet Samsung Tab E SM-T560.

Klient zgłosił 2 usterki, problemy z naładowaniem tableta oraz szybkie rozładowywanie baterii.

Otrzymaliśmy również informację od klienta, że powodem na pewno nie jest bateria, ponieważ została ona wymieniona.

Na pierwszy rzut ładowanie. Oględziny gniazda wykazały że gniazdo jest zawilgocone przez co nie kontaktuje z kablem usb poprawnie.

Postanowiliśmy wlutować nowe gniazdo, gniazdo zostało wlutowane perfekcyjnie, a co ważniejsze tablet zaczął poprawnie ładować.

Prezentujemy wlutowane złącze usb na poniższej fotografii.

wymiana gniazda usb samsung tab e

Do rozwiązania pozostał problem z zbyt szybkim rozładowywaniem baterii. Testy wykazały że procent naładowania zmniejsza się zbyt szybko. Bateria po pełnym naładowaniu wytrzymywała tylko kilka godzin gdy tablet nie był mocno używany, a był jedynie uruchomiony. W takim przypadku wpadliśmy na pomysł wymiany układu zasilania IC Battery. Układ ten jest odpowiedzialny za zarządzanie zasilaniem, ładowaniem baterii oraz jej rozładowywaniem. Układ IC to mały układ BGA i aby go poprawnie wymienić wymagane jest spore doświadczenie oraz stacja lutownicza HOT AIR. Operacja się powiodła, pacjent żyje, a bateria trzyma doskonale. 2% ubytku na baterii przez całą noc to bardzo dobry wynik.

układ ic battery samsung t560 t561

Czego uczy nas przypadek tej naprawy? Że nie zawsze wystarczy prosta wymiana jednego elementu, aby zagwarantować prawidłową pracę całego urządzenia. W wielu przypadkach koniecznej jest kopanie znacznie głębiej, w poszukiwaniu mniej oczywistych usterek. Po ich odnalezieniu, samo ich usunięcie nie jest już tak trudne. W efekcie otrzymujemy urządzenia gotowe do pracy i odzyskujące parametry pracy zbliżone do fabrycznych. 

Analizując ten przypadek, zastanawiamy się jak wiele tabletów i smartfonów musiało trafić na śmietnik, z powodu takich lub podobnych usterek. Serwisy, które nie zadały sobie trudu w ich znalezieniu lub naprawie, wolały poinformować klienta że urządzenie nie nadaje się już do użytku i powinien sprawić sobie nowe. Tym samym traciły potencjalnego klienta i szansę na dodatkowy zysk w przyszłości. 

Serwis telefonów MKGSM prezentuje zupełnie odmienne podejście do tego typu usterek. Urządzenia klientów są dla nas na wagę złota. Rozumiemy ich przywiązanie do nich i niechęć do wyrzucania sprzętów, które towarzyszą im od wielu lat. Dlatego też w każdym przypadku, staramy się znaleźć rozwiązanie problemu klienta, skutecznie naprawiając ich smarfon. W wielu sytuacjach naprawa może być tańsza niż się wydaje, wymaga jedynie odpowiedniego podejścia oraz wiedzy w zakresie działania urządzeń telekomunikacyjnych.

Jeśli i Państwa urządzenie nie działa jak należy i nie udało się uzyskać pomocy w innych serwisach, chętnie sprawdzimy telefon i zdiagnozujemy jego usterkę. Jesteśmy przekonani że z naszą wiedzą i doświadczeniem, może się udać naprawić sprzęt, na którym Państwu zależy. Jaki będzie koszt takiej naprawy? Nie jesteśmy w stanie powiedzieć tego teraz. Wycena naprawy zawsze jest ustalana indywidualnie, zależnie od modelu urządzenia, charakteru usterki oraz dostępności części zamiennych, które są dostępne na rynku. W przypadku ich braku poszukujemy zamienników o równoważnej jakości. Diagnoza usterki zawsze wykonywana jest bezpłatnie, niezależnie do Państwa decyzji o przeprowadzeniu naprawy lub zrezygnowaniu z niej, np. z uwagi na wysokie koszta.

Share This Post :

Śledź nas na Facebooku