Serwis Smartfonów - Asus Zenfgone 3 Max
Posted by      02/02/2020 13:12:58     Naprawy    0 Comments
Serwis Smartfonów - Asus Zenfgone 3 Max

Serwis Smartfonów - Asus Zenfgone 3 Max

Asus Zenfone 3 Max to popularny model smartfona, który na rynku pojawił się w 2017 roku. Dziś już próżno szukać go w ofercie salonów, ale w dalszym ciągu jest popularny na rynku wtórnym i ma wielu zadowolonych użytkowników. Do takich zalicza się również klient naszego serwisu, który przyszedł z typowym problemem. W jego Asusie Zenfone 3 Max wysiadło gniazdo ładowania. Przyglądając się gniazdu USB z bliska, na pierwszy rzut oka można było stwierdzić jego mechaniczne uszkodzenie. Również właściciel nie zaprzeczał, że do awarii doszło na skutek częstych prób podłączania ładowarki nie tą stroną końcówki co trzeba. Swoją drogą, ten problem dotyczy chyba każdej osoby, która ładuje telefon przez gniazda USB starszego typu.

Brak części zamiennych? To nie problem!

Nie tracąc cennego czasu, przyjęliśmy telefon na serwis i zabraliśmy się do jego rozkręcenia. Problem pojawił się niemal natychmiast. Gniazdo USB zastosowane w tym urządzeniu było na tyle rzadko spotykaną konstrukcją, że nie dysponowaliśmy oryginalną częścią zamienną do tego modelu. Jej sprowadzenie wiązałoby się z długim oczekiwaniem oraz wysoką cenę. W porozumieniu z właścicielem urządzenia, zdecydowaliśmy o zastosowaniu alternatywnej metody naprawy. Dopasowaliśmy gniazdo ładowania z innego modelu smartfona i wlutowaliśmy go w płytę główną. Przed złożeniem obudowy przeprowadziliśmy test działania, który oczywiście wyszedł prawidłowo. Złożyliśmy w telefon w całość i sprawne urządzenie trafiło do rąk zadowolonego klienta.

Dopasujemy gniazdo USB do każdego smartfona!

Posiadasz telefon, w którym gniazdo USB jest na granicy działania? Aby naładować baterię musisz stosować najróżniejsze kombinacje podpierania końcówki ładowarki? Czym prędzej zgłoś się do nas. Wymienimy uszkodzone gniazdo ładowania na nowe, bez względu na to, jaki model telefonu posiadasz. Może to być popularny smartfon lub mniej znany telefon mało popularnej firmy.

Share This Post :

Śledź nas na Facebooku